TAŞ, MERMER, BETON, KORUMA & TEMİZLEME ÜRÜNLERİ

EPM SUPERIOR NOSLIP

Islak mekanlar için kaymazlık sağlayıcı

Cilalanmış doğaltaş, fayans ve seramiklere uygun, yüzeyde oluşturduğu mikroskobik aşındırma etkisi sayesinde ıslak halde kayma direncini arttırarak düşme riskini azaltan, özellikle sürekli ıslak olan yüzeylerde hissedilebilir ölçüde kaydırmazlık sağlayan, hem iç hemde dış kullanımlara uygun, su bazlı kaydırmazlık malzemesidir.


Kullanım Alanı:

Mermer, traverten, limra gibi doğal taşlara; andezit, bazalt, tüf gibi magmatik taşlara; ve tüm çimento bazlı taşlarda kullanıma uygundur. Uygulandığı yüzeyin cinsine göre kuru halde hafif mat görünüm meydana getirebileceği unutulmamalıdır.

Kaplama:

1 Lt. EPM SUPERIOR NOSLIP Uygulanan yüzeyin yapısına ve porozitesine bağlı olarak 8-15 m2 arasında yüzeye yeterlidir.
UYGULAMA: (Sadece Profesyonel ekibin uygulaması içindir) / (Ürünü kullanmadan önce etiketi dikkatle okuyunuz)

Ambalaj:

1 - 5 - 25 ve 50 Lt lik plastik bidonlar.

 

 

Bilgi

Taşa göre çözümler

MERMER:

Özellikleri: Kalsiyum karbonatın metaforfizmaya uğramasıyla oluşurlar. Sert olmaları sebebiyle diğer gruplardan ayrılır ve genellikle işlenmiş olarak cilalı halde kullanılırlar. Çeşitli renklerde bulunabilirler.

Kullanıldığı Yerler: İç ve dış mekanların her bölgesinde rahatça kullanılmaktadırlar. Yapıların dış zemin ve duvar kaplamalarında ve iç kullanımlarda ise yer döşemelerinde ve mutfak tezgahlarında yaygın kullanımı vardır. Benzer yapı malzemesi olarak görülen Granite oranla daha ekonomik açıdan daha avantajlıdır.

Yaşanan Sorunlar: Atmosferdeki CO2 gazı su ile birleşince mermer ve doğaltaşlar için son derece zararlı bikarbonik asidi meydana getirir. Böylece doğal taşlarımız zamanla aşınır ve deforme olur. Ayrıca güneş ışınları da doğal taşlar için problem oluşturur. Özellikle mermerimizin daha solgun ve renksiz görünümüne neden olacaktır. Bunun yanında çeşitli leke yapıcılar (kahve, çay, sirke, limon, ketçap, alkol, vb.) günlük kullanımda doğaltaşın baş düşmanlarıdır. Mermerler kullanılan yüzeylerde koruyucu bir ürün kullanılması hem estetik, hem kullanıldığı yerin güvenliği ve uzun ömürlülüğü açısından büyük önem taşımaktadır.

Çözüm Önerileri: Mermerinizin doğal görüntüsünü aynen muhafaza edip aynı zamanda da lekelere karşı korumak için EPM SUPERIOR SEAL, yüzey görüntüsünde canlandırıcı bir etki yaratarak koruma faktörü sağlamak için EPM SUPERIOR PROTECTOR, ve özellikle dikey yüzeylerde (iç ve dış kullanım duvar kaplamalarında) yüzeylerde ıslak/parlak görünüm vermek için EPM SUPERIOR SHINER kullanılmalıdır. Kaplıca ve hamamlarda kullanılan Beyaz mermerlerde ise kaydırmazlık ürünü olarak profesyonel uygulama gerektiren EPM SUPERIOR NOSLIP kullanılmalıdır.

Sıkça sorulan sorular

Nedir EPM SUPERIOR ?
EPM SUPERIOR, yaklaşık 9-10 üyeli geniş bir ailenin ortak ismidir. Çeşitli amaçları olan bu üyelerin ortak özelliği taşı korumalarıdır.

EPM SUPERIOR ithal bir ürün müdür?
EPM SUPERIOR’in benzerlerinden farkı, ülkemizde doğmuş ancak yurtdışında büyümüş olmasıdır. Üretiminin tamamı Türkiye’de yapılmaktadır, yani EPM SUPERIOR %100 Türk Malıdır.

EPM SUPERIOR’i kimler kullanmalıdır?
EPM SUPERIOR’i doğal veya sentetik taşını korumak isteyen herkes kullanabilir. Bu kapsamda EPM SUPERIOR ürünlerini ev hanımları, mermer atölyecileri,otel sahipleri vb. birçok alandaki insan kullanmakta veya kullandırtmaktadır.

EPM SUPERIOR ailesi içinde kimler var?
Bu geniş ailede şeffaf koruyucusu Seal, canlandırıcısı Protector, parlatıcısı Shiner, Tuğla ve kiremite uyanı Refine, derz koruyucusu Remover bakım ve leke çıkarıcısı Refresher ve Wipes, kaydırmazlığı sağlayıcısı No-Slip ve yalnız su iticisi WaterStop’ tur.

EPM SUPERIOR ürünleri taşı nelerden korur?
EPM SUPERIOR ürünleri başta su olmak üzere yemek yağı, çay, kahve, ketçap gibi sıvı lekeler yanında havanın kiri, gaz, duman, güneş ışınları gibi diğer etkili leke yapıcılara karşı çok etkilidir.

Doğal taş sudan etkilenir mi?
Kesinlikle. Su büyük bir nimettir ancak havadaki karbondioksit ile birleşerek bikarbonik asidi meydana getirir. Bu bileşik kalsiyum karbonattan oluşan doğal taşlarımızı, bir kurdun ağacı yemesi gibi eriterek bitirir. Özellikle dış cephelerde kullanılan doğal taş projelerinde mutlaka koruma uygulanmalı, EPM SUPERIOR ürünlerinden uygun olanı seçilmelidir.

Tüm EPM SUPERIOR ailesi sudan korur mu?
Evet bütün EPM SUPERIOR ailesinin üyeleri taşınızı sudan korur.

EPM SUPERIOR üyeleri sadece sudan mı korur?
Hayır, uygun taşa uygun ürün kullanıldığında yalnızca su değil bitkisel yağ, limon,çay, kahve, ketçap,vb. ayrıca, dış etkenlerden oluşan kirler karşı etkili koruma sağlar.

Her türlü taşa EPM SUPERIOR uygulamak gerekli midir?
Evet, cilalı veya cilasız tüm doğal ve sentetik taşlara EPM SUPERIOR uygulanmalıdır.

Granit gibi pahalı taşlarımızın leke almaması için ne yapmalıyız?
EPM SUPERIOR ailesinden uygun olanını seçip,uygulamalıyız.

Cilalı taşlar leke alır mı?
Evet her türlü özelliği olan doğal ve sentetik taşlar koruma uygulanmadığı zaman leke alır.

Granitimizin çay ve kahveden etkilenmemesi için ne yapmalıyız?
EPM SUPERIOR ailesinden uygun olanını seçip,uygulamalıyız.

Yağ ve limon gibi içerisinde kuvvetli asit ihtiva eden bitkisel ürünlere karşı koruma sağlayabilir miyiz?
Evet, EPM SUPERIOR ailesinden uygun olanını seçip,uygulamalıyız.

Genel Bilgiler

SAKLAMA

ÇOCUKLARIN ULAŞABİLECEĞİ YERLERDEN UZAK TUTUN. BUHARINI SOLUMAYIN.
Solvent bazlı ürünler, yanıcı petrol türevleri içerir. Toksit etkiler olmaması için iyice havalandırılmış alanlarda uygun iş kıyafeti ve eldiven kullanılmalı ve ürün alev ve aşırı ısı kaynaklarından uzak tutulmalıdır.

Tüm ürünler için bidon, her kullanımdan sonra sıkıca kapatılmalı ve saklama için sadece ürünün orijinal ambalajı kullanılmalıdır. Uygulama ve saklama 4° - 38°C arasında yapılmalı ve ürün direkt güneş ışığından korunmalıdır. Kullanım ve depolama sırasında deri, göz ve gıda maddeleri ile direk temasından kaçınılmalıdır. Yukarıda belirtilen saklama koşullarında ürünün raf ömrü, sevk tarihinden itibaren 6 aydır.

SAĞLIK

Kullanım ve depolama sırasında deri, göz ve gıda maddeleri ile direk temasından kaçınılmalıdır.
Göze temas: Bolca su ile yıkayın ve hemen doktora görünün.
Cilde temas: Sabun ve su ile yıkayın.
Yoğun soluma: Kişiyi hemen açık havaya çıkarın. Eğer semptomlar devam ederse hemen doktor çağırın.
Yutma: Kusmaya zorlamayın. 3-4 bardak su içirip doktor çağırın.

KULLANIM

Ürünlerin kullanımına ilişkin verilen teknik ve pratik bilgiler, bilimsel bilgilerimize ve elde edilen tecrübelerimize dayanmaktadır. Hazırlama ve uygulama esnasında oluşacak hatalara karşı sorumluluk kabul edilmez. Yapılan uygulamalar ile doğrudan ilgili olan kişi yada kuruluş ürünlerimizin kendi amaçlarına uygun olup olmadığını kontrol etmekten sorumludur. Genel uygulama öncesi, ürünün küçük bir alanda test edilmesi önerilir.

 

YAPIharç

Sıva ve Harç Katkıları

Detay

YAPIyalıt

İzolasyon Ürünleri

Detay

EPM Superior

Lekeye Karşı Koruma ve Temizleme Ürünleri

Detay