yapıYALIT WR

UV dayanımı yüksek, nefes alan su itici kimyasal

Su itici özellik sağlayan; sıva şap ve beton gibi çimento bazlı yüzeylere sürülerek uygulanan, kullanıma hazır sıvı malzeme


Özellikler:

Sürülen yüzeye tamamen su itici bir özellik kazandırır. Tüm çimento bazlı yüzeylerde sudan gelebilecek zararlara karşı maksimum koruma sağlar. Seyreltilerek beton dökümünden sonra sertleşme sırasında kür malzemesi olarak kullanılabilir, betonda oluşan efflorescence (kusma) etkisini azaltır.

Hazırlanışı:

Uygulama yapılacak yüzey temiz, yağ ve kirden arındırılmış olmalıdır. Yüzeyde çatlak var ise önceden tamir harcı ile kapatılmış olmalıdır. Yapıyalıt WR kullanılmadan önce iyice çalkalanma veya karıştırılmalıdır. Yüzeye fıça veya rulo ile kullanarak uygulanabilir. Uygulama bir veya iki kat olarak yapılabilir. İlk kat uygulamada 1:1 oranında seyreltilerek sürülürse daha iyi nüfuz etmesi sağlanabilir. İkinci kat ise sulandırılmadan uygulanmalıdır. Çok eski ve emici yüzeylerde üçüncü kat uygulama da gerekebilir. Katlar arasında 40-45 dakika kuruma süresi bırakılmalıdır Uygulama bitiminde ekipmanlar su ile temizlenmelidir.

Kullanım Alanları:

Terasa Teras çatılar, Balkonlar, istinat Perde Duvarları, Temeller,köprüler, Deniz Duvarları, 5u Defntan, Artma Tesisleri, Yüzme, Havuzları, Dekoratif Havuzlar, Banyo ve Mutfak gibi İslak, Mekanlar, zaman jçertsınde oluşabilen fötre çatiaklanntn tamiri

Sarfiyat:

1 bidon Yapıyalıt WR ile yaklaşık 20m2 alan korunabilir.

Ambalaj:

3kg PE bidonlarda, 4 bidonluk kolilerde.

 

TEKNİK BİLGİ FÖYÜ

 

Uyarılar

Depolama : Ürünler normal sıcaklıkta kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir. Ambalajlı ürünler direkt güneş ışığından korunmalıdır.

Raf Ömrü : Yukarıdaki ddepolaama koşullarında ve kapalı ambalajında raf ömrü 6 aydır.

Sağlık Uyarıları : Kullanım ve depolama sırasında göz, gıda maddeleri ve uzun süreli deri temasından kaçınılmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalı; Göze temasında ise gözler en az 10 dakika yıkanmalıdır. Çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

Açıklama : Ürünlerin kullanımına ilişkin verilen teknik ve pratik bilgiler, bilimsel bilgilerimize ve elde edilen tecrübelerimize dayanmaktadır. Hazırlama ve uygulama esnasında oluşacak hatalara karşı sorumluluk kabul edilmez. Yapılan uygulamalar ile doğrudan ilgili olan kişi yada kuruluş ürünlerimizin kendi amaçlarına uygun olup olmadığını kontrol etmekten sorumludur.

 

YAPIharç

Sıva ve Harç Katkıları

Detay

YAPIyalıt

Su Yalıtım Ürünleri

Detay

EPM Superior

Lekeye Karşı Koruma ve Temizleme Ürünleri

Detay