süperŞAP

Kolay Yayılan Şap Harcı Katkısı

Zemin şaplarında kolay tesviye yapılan, tozuma ve çatlamayı engelleyen, hacim artışı sağlayarak çimento sarfiyatını %20 - 30 azaltan, yüksek katlı binalarda akışkanlık sağlayarak şap pompasını zorlamadan ve hortumu yıpratmadan şapın katlara rahat ve hızlı basılmasını sağlayan yüksek aderanslı şap katkısı.


Harca Kazandırdığı Özellikler:

Yumuşaklık, kolay işlenebilme, mastara yapışmama, hafiflik, suya karşı iticilik, yüksek elastikiyet, minimum çatlak, yüzeyde tozumama, yüksek mukavemet ve yüksek aderanslı düzgün yüzey edebilme , SüperŞAP ile harç priz sırasında bünyesindeki suyu hızlı kaybetmez, böylece hidratasyon nedeni ile oluşan rötre çatlaklarını minimum seviyeye indirir.

Hazırlanışı:

1 torba çimento + yeterli kum + 1 paket SüperŞAP Önce kuru karışım hazırlanır, sonra su ilave edilir. Geneleksel şap harcına göre daha az su kullanılır. Şap uygulamasından sonra çimentonun yanmaması için zemin 2-3 gün sulanmalıdır.

Sarfiyat:

Bir paket SüperŞAP ile hazırlanan karışımla, ortalama 2,5cm kalınlığında 10-llm2 zemin yapılır.

Avantajları:

Sade çimentolu şaplara göre uygulama süresi % 30 daha kısadır.

Ambalaj:

lOOOgr.'lık PE poşetlerde, 25 poşetlik kolilerde.

 

TEKNİK BİLGİ FÖYÜ

 

Uyarılar

Depolama : Ürünler normal sıcaklıkta kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir. Ambalajlı ürünler direkt güneş ışığından korunmalıdır.

Raf Ömrü : Yukarıdaki ddepolaama koşullarında ve kapalı ambalajında raf ömrü 6 aydır.

Sağlık Uyarıları : Kullanım ve depolama sırasında göz, gıda maddeleri ve uzun süreli deri temasından kaçınılmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalı; Göze temasında ise gözler en az 10 dakika yıkanmalıdır. Çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

Açıklama : Ürünlerin kullanımına ilişkin verilen teknik ve pratik bilgiler, bilimsel bilgilerimize ve elde edilen tecrübelerimize dayanmaktadır. Hazırlama ve uygulama esnasında oluşacak hatalara karşı sorumluluk kabul edilmez. Yapılan uygulamalar ile doğrudan ilgili olan kişi yada kuruluş ürünlerimizin kendi amaçlarına uygun olup olmadığını kontrol etmekten sorumludur.

 

YAPIharç

Sıva ve Harç Katkıları

Detay

YAPIyalıt

İzolasyon Ürünleri

Detay

EPM Superior

Lekeye Karşı Koruma ve Temizleme Ürünleri

Detay